Nainstalujte si prosím Flash Player

Základní škola T.G.Masaryka a Mateřská škola Dolní Bousov - idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz

McDonald´s Cup

Mgr. Jiří Kužel

Naše škola na okrskové kolo vyslala dvě kategorie – kategorii A (žáci 1. – 3. tříd) a kategorii B (žáci 4. a 5. třídy). Turnaj se konal v Bakově nad Jizerou 24. dubna za sice pěkného, ale trochu chladnějšího slunečného počasí.

Kategorii A reprezentovali tito žáci:

z 2. třídy: Pastorek, Veselý, Niems

ze 3. třídy: Veselý, Karn, Vozka, Tříska, Bureš, Vynikal, Urbanová,Koliáš

Protože do této kategorie se přihlásily pouze dvě školy (včetně naší), odehrál se pouze jeden zápas s jasným výsledkem:

DB : Bakov nad Jizerou – 7 : 0

a postupem do okresního kola.

Kategorii B reprezentovali tito žáci:

4. třída: Gabaš, Kynčl, Černohorský

5. třída: Toman, Hadač, Vašenda, Zvěřina, Oudrnický, Bartoň.

Přihlášených škol bylo 6, hrálo se systémem každý s každým.

Našimi soupeři byli:

DB:Kosmonosy – 1:2

DB:Kněžmost – 0:2

DB:2.ZŠ Mnichovo Hradiště – 0:3

DB:1.ZŠ Mnichovo Hradiště – 0:1

DB: Bakov – 0:7

Podle výsledků jsme nevyhráli jediný zápas, skončili jsme na posledním místě. Bohužel se v této skupině projevil nedostatečný počet hráčů trénujících fotbal. Hrálo se 7 hráčů + brankář, takže na střídání byl pouze jediný člen družstva. Musím však zdůraznit, že klukům nechyběla bojovnost a každý zápas se snažili.

Okresní kolo proběhlo 4. května v Mladé Boleslavi na 9. ZŠ (Pastelka), kterého se zúčastnila kategorie A ve stejném složení jako na okrskovém kole v Bakově

Hrálo se systémem každý s každým, 1 x 15 minut.

Kluci a dívka bojovali od počátku velmi dobře, první dva zápasy bez ohrožení naší branky s přehledem vyhráli. Posledním soupeřem byla 9. ZŠ, která se specializuje na fotbal a s ní to už procházka růžovým sadem nebyla.

DB:7.ZŠ MB – 2:0

DB:3.ZŠ MB – 3:0

DB:9.ZŠ MB – 0:5

Naše škola v kategorii A obsadila krásné druhé místo na okrese, všichni obdrželi medaile a za družstvo pohár s diplomem.