Nainstalujte si prosím Flash Player

Základní škola T.G.Masaryka a Mateřská škola Dolní Bousov - idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz
Stránka 1 z 5  > >>

22.01. SOUTĚŽE: Florbal starší žáci

Mgr. Miloslav Ječný

Špatná hra přinesla zbytečnou porážku. Čtvrtý turnaj Florbalové ligy volného času (www.flvc.cz) starších žáků se konal v sobotu 19. 1. 2019 v Hodkovicích. Hrálo se 1 + 4, což pro nás znamenalo malou výhodu, protože někteří hráči nemohli jet. První zápas se nám nevyvedl a prohráli jsme. Druhý už byl o mnoho lepší.

více

18.12. SOUTĚŽE: Vánoční florbalový turnaj

Mgr. Miloslav Ječný

Pátý ročník vánočního florbalu pokračoval v pondělí 17. 12. 2018. Nejprve se utkali žáci prvních a druhých tříd. Vyhrála 2. A především díky gólům Šimona Kellera. Druhá skončila 1. B, za níž většinu branek vstřelil Ondra Procházka. Pak se střetly třetí a čtvrté třídy. Suverenitu z předchozích let potvrdila 4. B, která dostala jediný gól a dala jich 34. Druhé místo vybojovala 3. B, která v dramatickém utkání porazila 4. A. Fotogalerie

více

18.12. SOUTĚŽE: FLVC

Mgr. Miloslav Ječný

Elévové vybojovali druhé místo. Druhý turnaj elévů Florbalové ligy volného času (www.flvc.cz) se uskutečnil v neděli 16. 12. 2018 v Osečné. Hrálo se na dvou hřištích, brankář plus tři hráči, zápas 15 minut. Odehráli jsme celkem šest zápasů, jeden zbytečně prohráli a skončili na druhém místě. Proti prvnímu turnaji jsme se o jedno místo polepšili.

více

17.12. SOUTĚŽE: Florbal

Mgr. Jiří Kužel

Okrsková kola chlapců a krajské kolo dívek ve florbale. Ve dnech 23.11. a 4.12. proběhla v Mladé Boleslavi okrsková kola starších a mladších chlapců. Konkurence v těchto kategoriích je velká, proto byla také nejprve okrsková kola, ze kterých se postupovalo teprve na okres.

více

14.12. SOUTĚŽE: Olympiáda v českém jazyce

Mgr. Ingrid Mendlíková

Pro ty, kteří mají v oblibě naši mateřštinu a rádi píší slohové práce, je určená Olympiáda v českém jazyce. Letos se konal už 45. ročník. V naší škole se soutěže zúčastnilo dvacet osm žáků osmé třídy a obou devátých tříd. Slohové téma znělo Co všechno umí světlo. Soutěžící mohli zvolit jakýkoli slohový útvar psaný v próze. Gramatický test byl rozdělen do několika úkolů a podúkolů. Vyhovoval těm soutěžícím, kteří mají bohatou slovní zásobu a cit pro jazyk.

více

13.12. SOUTĚŽE: Vánoční florbalový turnaj

Mgr. Miloslav Ječný

V pondělí 10. 12. 2018 se ve sportovní hale konala první část 5. ročníku Vánočního turnaje ve florbale. Nejprve se střetly páté a šesté třídy, pak ti nejstarší – sedmáci, osmáci a deváťáci. Některé zápasy přinesly jasný průběh a vysoká vítězství, jiné byly dramatické a rozhodovaly drobné chybičky. Fotogalerie

více

12.12. SOUTĚŽE: Florbal starší žáci

Mgr. Miloslav Ječný

O porážce rozhodla vyloučení. Třetí turnaj starších žáků ve Florbalové lize volného času (www.flvc.cz) se hrál v sobotu 9. 12. 2018 v Českém Dubu. První zápas jsme vyhráli, druhý, s Českým Dubem, po několika vyloučeních prohráli.

více

9.12. SOUTĚŽE: Dějepisná olympiáda

Mgr. Ingrid Mendlíková

Téma letošní olympiády „Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace" bylo zajímavé a zaujalo natolik, že se sešlo celkem dvacet soutěžících, aby poměřili své znalosti a dovednosti. Ve středu 21. listopadu jsme prožili pěkné hravé odpoledne. Vydali jsme se totiž na cestu staletími. Fotogalerie

více

3.12. SOUTĚŽE: Florbal mladší žáci

Mgr. Miloslav Ječný

Mladší žáci doma nezaváhali. Třetí turnaj Florbalové ligy volného času (www.flvc.cz) mladších žáků se konal v neděli 2. 12. 2018 v Dolním Bousově. Družstvo ZŠ D. Bousov na domácím hřišti nezaváhalo a dvakrát bez problémů vyhrálo. Fotogalerie

více

21.11. SOUTĚŽE: Florbal starší žáci

Mgr. Miloslav Ječný

Přes problémy se sestavou další dvě vítězství. Před druhým turnajem starších žáků ve Florbalové lize volného času, který se konal v neděli 18. 11. 2018 v Benátkách nad Jizerou, nastaly velké problémy se sestavou. Někteří nemohli (L. Zvěřina, Zmatlík), jiní onemocněli (Říha, Buriánek) a další měli ve stejném času fotbalové utkání v Bakově. K prvnímu zápasu jsme proto nastoupili jen se dvěma hráči na střídání. Na druhé utkání přijeli z fotbalu Hercíková a Ondra Pilař. Díky bojovnosti a nasazení jsme oba zápasy vyhráli a po dvou turnajích jsme v tabulce na prvním místě.

více

12.11. SOUTĚŽE: Florbal mladší žáci

Mgr. Miloslav Ječný

Převaha bez branek rovná se prohra. Přesvědčili se o tom mladší žáci na druhém turnaji florbalové ligy volného času (www.flvc.cz) v sobotu 10. 11. 2018 v Osečné. Protože na předchozím turnaji jsme hráli tři zápasy, nyní nás čekal jen duel s Českým Dubem.

více

12.11. SOUTĚŽE: Florbal elévové

Mgr. Miloslav Ječný

První turnaj elévů ve florbale (www.flvc.cz) se konal v sobotu 3. 11. 2018 v Liberci. Hrálo se na jednom hřišti, 1 + 4, pět družstev. Tým ZŠ Dolní Bousov obsadil třetí místo, když k prvenství mu chyběl v posledním zápase jeden gól.

více

5.11. SOUTĚŽE: Florbal

Mgr. Jiří Kužel

Turnaje florbalu – okresní kola. Všechny turnaje proběhly v městské hale za 5. ZŠ v Mladé Boleslavi. 10. října 2018 proběhlo okresní kolo "O pohár hejtmana Středočeského kraje" určené pro žáky a žákyně prvního stupně.

více

22.10. SOUTĚŽE: Logická olympiáda

Ing. Šárka Švábková

Základního kola Logické olympiády v kategorii A (3.-5. ročník ZŠ) se zúčastnilo 7 žáků. Nejlepším řešitelem z naší školy byl T. Hozák, který byl v celkovém pořadí na 1851.-1933. místě z 11616 řešitelů. V kategorii B (2. stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ) soutěžili 4 žáci a nejlépe se umístil P. Skála (4288.-4516 místo z 17156 řešitelů). Všechny soutěžící chválíme za účast.

22.10. SOUTĚŽE: Florbal starší žáci

Mgr. Miloslav Ječný

Florbalová liga volného času (www.flvc.cz) starších žáků začala prvním turnajem v neděli 21. 10. 2018 v Dolním Bousově. Hrálo se 1 + 4, což pro nás byla výhoda – měli jsme sedm hráčů a hráček do pole. Každé z pěti družstev odehrálo dva zápasy. My jsme se střetli s vloni druhým Libercem a třetím Českým Dubem. Oba zápasy jsme vyhrály především díky velké bojovnosti a nasazení všech členů týmu. To výrazně podpořil Jiří Zmatlík, který vstřelil jedenáct gólů z našich devatenácti. Fotogalerie

více

22.10. SOUTĚŽE: Florbal mladší žáci

Mgr. Miloslav Ječný

V sobotu 13. 10. 2018 se v Českém Dubu konal první turnaj Florbalové ligy volného času (www.flvc.cz) mladších žáků. Odehráli jsme dva zápasy, v prvním jsme se pomalu rozjížděli, ve druhém dlouho nemohli překonat výborného gólmana soupeře.

více

9.10. SOUTĚŽE: Logická olympiáída

Ing. Šárka Švábková

Test základního kola Logické olympiády pro kategorii B: 6. - 9. třída ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií je možné řešit od 8. do 14. 10. 2018. Prosíme, ať si všichni Vaši zaregistrovaní žáci test vyplní.

19.09. SOUTĚŽE: Běh okolo Pískováku

Mgr. Jiří Kužel

Běh okolo Pískováku (7. ročník). 10. a 11. září 2018 proběhla soutěž ve vytrvalostním běhu pro žáky I. stupně. Letošní rok byl však trochu netradiční, protože se neběželo kolem Pískováku, ale kolem čističky odpadních vod (ČOV). Počasí bylo ideální.

více

6.09. SOUTĚŽE: Logická olympiáda

Ing. Šárka Švábková

Do konce září se mohou všichni žáci školy zaregistrovat do nominačního kola celostátní soutěže Logická olympiáda. Více informací o soutěži získáte na stránkách soutěže https://www.logickaolympiada.cz/ nebo u p. uč. Švábkové.

14.05. SOUTĚŽE: Přírodovědný kroužek

Pavla Bartková

11. 5. 2018 se uskutečnilo krajské kolo přírodovědné soutěže Zlatý list v Prachově. I když spadáme pod jiný kraj, než Královéhradecký, pravidla soutěže naši účast umožňují (Do Prachova máme mnohem blíž, než do pražských Hostivic). Fotogalerie

více

14.05. SOUTĚŽE: Turnaj elévů

Mgr. Miloslav Ječný

Poslední turnaj elévů - druhé místo. Florbalová liga volného času (www.flvc.cz) skončila posledním turnajem elévů, který se konal v neděli 13. května 2018 v Liberci. Šest družstev hrálo každé s každým 2 x 10 minut hrubého času. A protože jsme zbytečně prohráli gólem v závěru s Českým Dubem, skončili jsme celkově druzí. Získali jsme stejně bodů jako první Český Dub, ale pro něho hovořila výhra ve vzájemném utkání.

více

9.05. SOUTĚŽE: Školák: Druhé místo v kraji!

Mgr. Ingrid Mendlíková

Náš časopis Školák se letos probojoval až do celostátního kola! Nedávno proběhlo krajské kolo soutěže školních časopisů. V kategorii časopisů vydávaných žáky 2. stupně základních škol jsme obsadili 2. místo. Vyhlášení vítězů proběhlo v pátek 5. května v Praze v budově Vyšší odborné školy publicistiky. Za naši redakci se ho zúčastnily dlouholeté členky Nicole Kačurová, Klára Oudrnická, Kateřina Špytková a Eva Štěpánová. Fotogalerie, Videa

více

9.05. SOUTĚŽE: Úspěšný časopis Školák

Mgr. Ingrid Mendlíková

Sami účastníci soutěže zvolili náš časopis jako nejlepší ze všech! Letos poprvé proběhla i soutěž o volbu nejlepšího časopisu samotnými účastníky soutěže. Každý redaktor dostal po příchodu zelený nalepovací bod. Měl ho umístit na časopis, který se mu po všech stránkách líbí nejvíc. Bousovský Školák dostal k naší veliké radosti bodů ze všech nejvíc.

více

9.05. SOUTĚŽE: McDonald´s Cup

Mgr. Jiří Kužel

Okrskové a okresní kolo fotbalu pro kluky a holky z prvního stupně základních škol proběhlo v Bakově nad Jizerou a v Mladé Boleslavi.

více

4.05. SOUTĚŽE: Biologická olympiáda

Mgr. Lukáš Sedláček

Naše škola se zúčastnila soutěže Biologická olympiáda, která se uskutečnila v měsíci dubnu. Žáci se umístili na předních pozicích. Nejlepším řešitelem byl žák z osmé třídy. V okresním kole obsadil krásné čtvrté místo. Gratulujeme všem řešitelům. 

23.04. SOUTĚŽE: Florbal druháci

Mgr. Miloslav Ječný

První třetina byla hrozná. V pátek 20. 4. 2018 se v bousovské sportovní hale utkali ve florbalovém zápase naši druháci (plus dva prvňáci) s vrstevníky ze sobotecké školy. Hrálo se 3 x 20 minut hrubého času, na malém hřišti brankář + tři hráči v poli. Fotogalerie

více

15.04. SOUTĚŽE: Florbal elévové

Mgr. Miloslav Ječný

Elévové nezvládli nájezdy a skončili druzí. Další turnaj Florbalové ligy volného času (www.flvc.cz) elévů se hrál v neděli 15. 4. 2018 v Dolním Bousově. V týdnu účast odvolaly Hodkovice, hrály tedy čtyři týmy (1 + 5) každý s každým 2 x 10 minut čistého času. Bousovští elévové nezvládli hned první zápas s Osečnou. Po remíze 5:5 jsme neuspěli v nájezdech. Fotogalerie

více

6.04. SOUTĚŽE: Pangea 2018

Mgr. Jaroslava Konývková

V únoru letošního roku proběhlo další kolo mezinárodní matematické soutěže Pangea. Soutěže se účastnili všichni žáci, kteří byli 15. února ve škole. Vyhodnocení soutěže probíhá po jednotlivých ročnících, nejlepší řešitelé mohli získat body v rozmezí od 71 do 84. Ve všech kategoriích nebyl počet bodů stejný. Do finálového kola jsme nepostoupili, máme před sebou výzvu pro příští rok.

více

27.03. SOUTĚŽE: Vybíjená

Mgr. Jiří Kužel

V úterý 20. března se v Mladé Boleslavi na 8. ZŠ konalo okresní kolo ve vybíjené dívek II. kategorie (3. – 5. ročník ZŠ).

více

26.03. SOUTĚŽE: Florbal starší žáci

Mgr. Miloslav Ječný

Starší žáci obhájili florbalové prvenství. Poslední turnaj Florbalové ligy volného času (www.flvc.cz) starších žáků se hrál v sobotu 24. 3. 2018 v Liberci. Ranní komplikace s příjezdem a parkováním jsme zvládli (hrál se hokej, byly tam trhy...), ale první zápas jsme nezvládli a prohráli. To jsme ale už věděli, že jsme celkovými vítězi, protože v prvním utkání Liberec nečekaně prohrál s Českým Dubem a v tabulce nás již nemohl předstihnout. Fotogalerie.

více

19.02. SOUTĚŽE: Olympiáda v českém jazyce

Mgr. Ingrid Mendlíková

29. ledna 2018 se v Mladé Boleslavi konalo okresní kolo Olympiády v českém jazyce. Naši školu reprezentovala vítězka školního kola Nicole Kačurová z 9. třídy. Ve veliké konkurenci žáků základních a středních škol obsadila krásné páté místo. Nicole gratulujeme a děkujeme jí za reprezentaci naší školy.

více

18.02. SOUTĚŽE: Florbal starší žáci

Mgr. Miloslav Ječný

Důležitá výhra k celkovému prvenství. Předposlední turnaj starších žáků ve florbale (www.flvc.cz) se konal v neděli 18. 2. 2018 v Osečné. Protože účast odřeklo družstvo Hodkovic, byly na pořadu jen tři zápasy. My jsme hráli pouze s Libercem. A utkání to bylo důležité – my i Liberec jsme měli po jedné porážce a vítěz by udělal důležitý krok k celkovému prvenství v soutěži. Zápas jsme zvládli, vyhráli a nakročili jsme k obhajobě loňského prvenství v soutěži.

více

12.02. SOUTĚŽE: Florbal mladší žáci

Mgr. Miloslav Ječný

Porazili jsme chřipku i soupeře. Pátý, předposlední turnaj mladších žáků ve florbale (www.flvc.cz) se konal v sobotu 10. 2. 2018 v Českém Dubu. Z různých důvodů (nejčastěji chřipka) chybělo mnoho hráčů – L. Zvěřina, Rejzek, Grunt, Yotov, Skála, Kuntoš, Sladký. Příležitost proto dostali dva hráči z kategorie elévů (D. Zvěřina, Kryštofek). Přesto jsme dokázali oba zápasy vyhrát a udrželi jsme tak šanci na celkové první místo. Na posledním turnaji v Liberci (neděle 18. 3.) se o prvenství utkáme s Českým Dubem. Zatím vedeme o dva body, takže nesmíme prohrát. Druhé místo už máme jisté.

více

23.01. SOUTĚŽE: FLVC

Mgr. Miloslav Ječný

Starší žáky držela střelba a Šimon. Čtvrtý turnaj Florbalové ligy volného času (www.flvc.cz) starších žáků se hrál v neděli 21. 1. 2017 v Českém Dubu. V obou utkáních jsme na rozdíl od soupeřů ukázali vysokou produktivitu. V kritických chvílích jsme dokázali udržet míček na svých holích a v brance jsme měli skvělého Vojtu Šimona.

více

23.01. SOUTĚŽE: Florbal elévů

Mgr. Miloslav Ječný

Florbaloví elévové vyhráli další turnaj. Další turnaj elévů se konal v sobotu 20. 1. 2017 v Českém Dubu. Čekalo nás pět zápasů, z nichž čtyři byly velmi vyrovnané, ale soupeře jsme vždy dokázali zdolat. Výraznou oporou byl brankář Vojta Karn, který nás v rozhodujících chvílích dokázal podržet.

více

14.01. SOUTĚŽE: FLVČ

Mgr. Miloslav Ječný

Čtvrtý turnaj Florbalové ligy volného času (www.flvc.cz) mladších žáků se hrál v neděli 14. 1. 2018 v Dolním Bousově. První utkání s Libercem se hrálo za naší neustále převahy a skončilo před koncem po dosažení rozdílu patnácti branek. Druhý zápas s Českým Dubem byl obrovské drama, které skončilo remízou, a podruhé jsme zvítězili nad tímto soupeřem na nájezdy. Zápasy se hrály 3 x 10 minut čistého času. V našem týmu nastoupili tři kluci ze Sobotky. Fotogalerie.

více

20.12. SOUTĚŽE: Vánoční turnaj ve florbale

Mgr. Miloslav Ječný

Kvalitní zápasy nabídl 4. ročník Vánočního florbalového turnaje, který se konal od pondělí 18. do středy 20. prosince 2017. Většina zápasů byla vyrovnaných, některé skončily vysokým vítězstvím favoritů. V kategorii 1., 2. třídy vyhrála jasně 2. B (t. u. Ječná), když dostala jediný gól. Kategorii 3., 4. třídy suverénně vyhrála 3. B (t. u. Procházková), která ve třech zápasech nastřílela 37 branek. Fotogalerie

více

18.12. SOUTĚŽE: Dějepisná olympiáda

Mgr. Ingrid Mendlíková

Milovníci historie se sešli v pátek 15. prosince, aby si užili odpoledne věnované dějepisu. Letošní téma  "To byla první republika aneb Československo v letech 1918 - 1938" je velmi zajímavé, ale také rozsáhlé a náročné. Žáci osmých tříd se s tímto tématem v hodinách dějepisu ještě nesetkali, deváťáci sice ano, ale spoustu informací si museli sami vyhledat. Součástí testu je práce se slepou mapou, s grafy, s obrázky a spousta dalších velmi náročných úkolů. Fotogalerie

více

18.12. SOUTĚŽE: Olympiáda v českém jazyce

Mgr. Ingrid Mendlíková

Letošního školního kola se zúčastnilo 25 žáků z osmých a deváté třídy. Jazykový test byl už tradičně velmi náročný, přesto ho někteří žáci zvládli velmi dobře. Se slohovou prací, letos na téma Stalo se to minulý týden, si mnozí účastníci soutěže poradili výborně. Někteří do svých prací vnesli vtip, jiní napětí, někteří nás přenesli do jiných světů či do jiné doby. Fotogalerie

více

22.11. SOUTĚŽE: Mladý chemik

Mgr. Lukáš Sedláček

Naši žáci 9. ročníků se zúčastnili soutěže Mladý chemik. Mezi nejlepšími řešiteli byli: Nicole Kačurová, Kateřina Špytková a Lukáš Semecký. Postupují do dalšího kola, které se uskuteční ve středu 13. prosince na Masarykově střední škole chemické v Praze.

19.11. SOUTĚŽE: Bobřík informatiky

Ing. Šárka Švábková

Cílem soutěže Bobřík informatiky je seznamovat žáky s tím, co to jsou informatické otázky a problémy, a že informatika není totéž co ovládání počítače. Letošního desátého ročníku národního kola soutěže se zúčastnili i naši žáci z 8.A, 8,B a 9. třídy. Soutěžili v kategorii Kadet. Nejlepšími řešiteli ve škole byli: Kodrik Tomáš 9. tř.  (1. místo, 344. v kategorii, 220 bodů), Bartoň Petr 8.B (2. místo, 828. v kategorii, 208 bodů) a Lopušanskyj Daniel 9. třída (3., 1235. v kategorii, 204 bodů). Alespoň 150 bodů dosáhlo a úspěšnými řešiteli se stalo 18 soutěžících. Všem blahopřejeme. Více informací naleznete na stránkách soutěže: https://www.ibobr.cz/

více

13.11. SOUTĚŽE: Florbal starší žáci

Mgr. Miloslav Ječný

Podruhé výhra s nulou. Druhý turnaj Florbalové ligy volného času (www.flvc.cz) starších žáků se konal v neděli 12. 11. 2017 v Českém Dubu. Družstvo ZŠ Dolní Bousov dosáhlo další dvě výhry, podruhé jsme odehráli zápas bez inkasované branky. Po dvou turnajích vedeme tabulku s dvanácti body za čtyři výhry.

více

7.11. SOUTĚŽE: Florbal mladší žáci

Mgr. Miloslav Ječný

Nejprve dobývání, pak vyrovnaný zápas a výhra na nájezdy. Druhý turnaj Florbalové ligy volného času (www.flvc.cz) mladších žáků se uskutečnil v neděli 5. 11. 2017 v Českém Dubu. Po dvou výhrách na prvním turnaji nás čekaly dva nejsilnější týmy – Český Dub také dvakrát vyhrál, Liberec měl jednu výhru.

více

7.11. SOUTĚŽE: Florbal elévové

Mgr. Miloslav Ječný

Zbytečné selhání nás připravilo o první místo. První turnaj elévů Florbalové ligy volného času (www.flvc.cz) se konal v sobotu 4. 11. 2017 v Osečné. Hrálo se 1 + 3, na dvou hřištích. Turnaje se zúčastnilo sedm družstev, která se utkala každé s každým. Týmu ZŠ Dolní Bousov se turnaj vydařil. Nebýt zaváhání v závěru utkání s Osečnou, mohl turnaj vyhrát.

více

17.10. SOUTĚŽE: Logická olympiáída

Ing. Šárka Švábková

Tento týden byly zveřejněny výsledky základního kola Logické olympiády. Celkem se v kategorii A (2.-5. ročník ZŠ) do soutěže zapojilo 14483 řešitelů, z toho v našem kraji 2020 a 7 z naší školy. Nejlépe si vedl Jan Zejbrdlich ze 3.A, který skončil na 48.-51. místě v kraji a postupuje do krajského kola. 2. místo ve škole patří Kateřině Pánkové (4.B) a na 3. místě se umístila Markéta Hrušková (4.B). V kategorii B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ) se do soutěže zapojilo 20722 řešitelů, z toho v našem kraji 1508. Z naší školy soutěžili pouze 3 žáci. Velice dobře si vedl Pavel Skála (6.A). Byl 66.-70. v kraji, ale na postup do dalšího kola to bohužel nestačilo. Janovi gratulujeme k postupu do dalšího kola a všechny zúčastněné chválíme. Děkujeme také rodičům, kteří pomohli svým dětem s registrací do soutěže.

16.10. SOUTĚŽE: Florbal starší žáci

Mgr. Miloslav Ječný

První turnaj starších žáků Florbalové ligy volného času (www.flvc.cz) se konal v sobotu 14. 10. 2017 v Osečné. Hrálo se 1 + 4, tři třetiny po dvanácti minutách čistého času. První zápas bousovského týmu přinesl vyrovnaný boj od začátku až do konce. Druhé utkání již bylo jednodušší, soupeř nám nedal ani jeden gól. Dobrý výkon odvedli všichni hráči, dobře chytala Adéla Ružanská.

více

16.10. SOUTĚŽE: Florbal mladší žáci

Mgr. Miloslav Ječný

První turnaj FLVČ (www.flvc.cz) mladších žáků se konal v neděli 8. 10. 2017 v Českém Dubu. Různé jiné aktivity a onemocnění způsobily, že družstvo ŽS Dolní Bousov odjíždělo pouze se sedmi hráči do pole, tedy se dvěma na střídání. Přesto získalo dvě výhry, když po snadném prvním utkání, které skončilo před časovým limitem po dosažení rozdílu patnácti branek, zvládlo i těžký druhý zápas. Hrálo se 3 x 10 minut čistého času.

více

7.09. SOUTĚŽE: Logická olympiáída

Ing. Šárka Švábková

Logická olympiáda je soutěž zaměřená na logiku. Soutěžit mohou žáci všech ročníků ZŠ a předškoláci MŠ. Každý, kdo chce soutěžit se musí registrovat na www.logickaolympiada.cz. Pouze pod svým e-mailem, který slouží jako unikátní přihlašovací jméno, totiž může vyplnit online test základního kola. Registrace soutěžících z minulých let nejsou platné! Registrace soutěžících probíhá od 1. srpna do 30. září 2017. Rádi bychom požádali především rodiče dětí mladších 15 let o spolupráci a pomoc s registrací, protože je potřeba, aby rodič či případně jiný zákonný zástupce souhlasil se zpracováním osobních údajů dětí pro účely soutěže. Více informací získáte na http://logickaolympiada.cz/o_soutezi/ nebo u p. uč. Švábkové.

11.05. SOUTĚŽE: Školní časopis roku

Mgr. Ingrid Mendlíková

Také letos dosáhl náš časopis Školák na medailovou pozici! Nedávno proběhlo krajské kolo soutěže školních časopisů. V kategori časopisů vydávaných žáky 2. stupně ZŠ jsme ve velké konkurenci časopisů Středočeského kraje obsadili 3. místo. Vyhlášení vítězů proběhlo v pátek 5. května v Praze v prostorách Vyšší odborné školy publicistiky. Za naši redakci se ho opět zúčastnily Saša Havryljuková, Míša Palounková, Kamila Smandrová a Kristýnka Veselá. Fotogalerie

více

10.05. SOUTĚŽE: Biologická olympiáda

Mgr. Lukáš Sedláček

Naši žáci se zúčastnili biologické olympiády. Mezi nejúspěšnější řešitele, kteří postoupili do okresního kola byli za kategorii D: Petr Jakubec, Kateřina Karnová a za kategorii C: Nicole Kačurová. V okresním kole byl velmi úspěšným řešitelem, umístění na druhém místě, Petr Jakubec, který postoupil do krajského kola, které se bude konat ve městě Mělník ke konci května. Gratulujeme úspěšným biologům.

Stránka 1 z 5  > >>