Školka v přírodě 🌲
Ve dnech 16. až 19. června jsme prožili nezapomenutelnou školku v přírodě na Světlance v Rokytnici nad Jizerou. Celý pobyt se nesl v duchu indiánských dobrodružství, objevování krás přírody a společných zážitků, které si děti budou dlouho pamatovat.
Děti byly rozděleny do pokojů, které si pojmenovali dle vlastní fantazie. Hned od prvního dne se aktivně zapojily do připraveného programu. Podnikli jsme terénní výpravy, na Dvoračky, k Huťskému vodopádu, kde děti pozorovaly přírodu a vyzkoušely, jak je voda v potoce studená. Děti plnily „indiánské úkoly“, vyráběly si vlastní indiánská trika a čelenky, stavěly teepee, zkoušely střelbu z luku a věnovaly se hrám v lese či tvorbě totemu.
Při společné chvílích nechybělo společné hraní na naší „zahradě“, opékání buřtů a čtení dopisů od rodičů, které děti velmi dojalo a potěšilo.
Vrcholem pobytu bylo slavnostní pasování na indiány u ohně. Každé dítě převzalo medaili za svou snahu, odvahu a dovednosti, které během školky v přírodě prokázalo. Společně jsme složili indiánský slib, kterým se děti zavázaly k ochraně naší přírody a lesa.
Byli jsme na všechny děti velmi hrdí – zvládly pobyt v přírodě na jedničku, projevily velkou odvahu a užily si společný čas plný emocí a nových zážitků. 🐞☀️




